Мій сьогоднішній пост я хочу присвятити неймовірно чудовому фестивалю, який вже четвертий рік проводиться в українській столиці та збирає найкращих поціновувачів літератури та мистецтва загалом. Книжковий Арсенал - саме про цей захід я хочу вам повідати сьогодні. Розпочався він 9 квітня і продовжився до неділі 13 квітня. Програма була настільки різноманітною, що ніде було очі подіти: кінопокази, лекції, дискусії, майстер-класи, концерти, презентації книг та багато всього іншого. Мої плани були грандіозними, але, як завжди, реальність поглинула мене і дозволила навідатись туди усього двічі замість 5 разів. Але, можу сказати, що і це було для мене найбільшим щастям. Як багато усього нового я встигла відкрити. У п'ятницю ми з подругами приїхали на саме відкриття, людей було небагато, тому вдалось спокійно прогулятись по залам, насолоджуючись роботами сучасних українських та іноземних митців. А яка була масштабна книжкова ярмарка ! Як на мене, так кожен міг би знайти там саме те, що йому потрібно.
До речі цей похід на Книжковий Арсенал був моїм не першим візитом цього фестивлю. У минулому році мені теж пощастило відвідати цей захід. І, порівнявши організацію цього і минулого року, я можу з радістю у душі сказати, що ми не стоїмо на місці, і на зважаючи на нинішні події у країні, ми намагаємось не опускати руки, а докладати максимальних зусиль, аби створювати розвинені та якісні проекти на кшталт Книжкового Арсеналу.
Щодо другого дня, так це взагалі було незабутньо. Ще раз таки з подругами, але трохи у іншому складі, ми вирішили відправитись на Ніч Книжкового Арсеналу. Я так сильно бажала насолодитись нею, що підкреслила у програмці найбільш цікаві на мій погляд заходи, знайшла безліч інформації про кожного з учасників та просто задавала собі хороший настрій приємною музикою. І все це було недарма. Ніч абсолютно не розчарувала. Першим у моєму списку була презентація режисером Девідом Фонкіносом свого зворушливого фільму "Ніжність", а потім його показ в оригіналі з українськими субтитрами. На жаль, на презентацію ми не встигли, але на фільм потрапили. Цей перегляд був другим у моєму житті, але вкотре переконуюсь, що після кожного наступного перегляду якогось вартого фільму, відкриваєш для себе щось нове, щось, з першого погляду зовсім непримітне, але, помітивши, розумієш, що це - одне з найважливіших відкриттів усієї стрічки. Після заверешення показу ми вирішили подивитись, що відбувається в інших залах. І тут ми натрапили на майже завершення просто неперевершеного фортепіанного концерту. У клавіш сиділи дві фанцузькі панночки-віртуозниці, які створювали затишну атмосферу паризького Монмартру, а іноді їм підспівувало приємне сопрано, у виконанні чарівної франзцуженки. Усі аплодували стоячи. Маса емоцій, вигуків "браво" та позитивної енергетики.
Згодом, зігрівшись та перепочинувши у кав'ярні, ми відправились на наступний та останній захід Ночі Книжкового Арсеналу - "Джангл-джаз" (прем'єрні фрагменти мюзиклу за творами Кіплінга). Мої відчуття було неможливо описати. Я була приголомшена, оскільки до цього мені жодного разу не доводилось бувати на такого типу концертах. За рояллю сидів Майк Кауфман, який грав і періодично зачитував рядки із творів Кіплінга, і все це супровождувалось звуками, які видавала приємна жінка, казахської зовнішності. У якийсь момент мені задось, що своїм голос вона можете відтворити будь-який звук, що нас оточує. І я досі впевнена, що це дійсно правда. Заплющивши очі, я уявила себе у джунглях, оточеною безліччю екзотичних тварин та рослин. ЇЇ голос настільки майстерно передавав звуки природи, що я до останнього не могла повірити, що це здатна робити людина.
І на останок вдячність виконавців та слова від унікального голосу вечора - Нагюль. Вона щиро побажала українцям не опускати руки та вірити у краще, адже всі наші думки трансформуються, інтегруються і матеріалізуються. І головне: в жодному разі не забувати працювати над собою, адже хто, як не самі українці підіймуть Україну на належний рівень.
У цьому я з нею згодна на всі 100 відсотків.
І взагалі, як приємно усвідомлювати, що іноземці вірять у наші сили та бажають добра і натхнення.
Особисто від себе хочеться подякувати Мистецькому Арсеналу за проведення такого розвиваючого масштабного івенту, як Книжковий Арсенал, та Катюші, Машульці й Олені за гарну компанію.
Сподіваємось, що в наступному році Книжковий Арсенал здивує нас ще більш насиченою програмою та жаданими гостями з-за кордону.
Тож, це були мої арт-пригоди 11-12 квітня.
Сподіваюсь, що ваші вихідні минули не менш цікаво.
Дякую за увагу.
Ваша Bright Life
P.S. На жаль, знімків дуже мало, але все ж таки хочеться поділитись, аби хоч якось передати ту творчу атмосферу, якою були наповнені просторі зали Мистецького Арсеналу !
Комментариев нет:
Отправить комментарий